Kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako takon komunitetin nga Librazhdi që banon në zonën e Plazhit

Durrësi

Kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako takon komunitetin nga Librazhdi që banon në zonën e Plazhit

Më: 26 shkurt 2022 Në ora: 21:41
Emiriana Sako

Kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako takoi këtë të shtunë banorët e komunitetit nga Librazhdi që banojnë në zonën e Plazhit.

Ajo theksoi se Durrësi është qytet i jashtëzakonshëm sepse është modeli i tolerancës, i bashkëjetesës së kulturave të krahinave të ndryshme, është qytet heterogjen.

“Durrësi është qytet i jashtëzakonshëm, dhe të tillë e bëjnë qytetarët e tij, është modeli i tolerancës, i bashkëjetesës së kulturave të krahinave të ndryshme, është qytet heterogjen.

Me banorët e komunitetit nga Librazhdi që banojnë në zonën e Plazhit, të cilët me mund dhe sakrificë kanë ndërtuar e investuar jetën në Durrës, u shpreha atyre angazhim, ashtu si me gjithë bashkëqytetarët e mi, se aleanca jonë janë njerëzit e thjeshtë e të zakonshëm. Prandaj detyrimi ynë është të rrisim shërbimet publike, investimet në infrastrukturë dhe të vijojmë ecurinë e projekteve madhore që kemi nisur”, shkruan Sako.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat