U tërhoq zvarrë për vdekje nga vinçi/ Ky është i riu që punonte në Portin e Durrësit

Durrësi

U tërhoq zvarrë për vdekje nga vinçi/ Ky është i riu që punonte në Portin e Durrësit

Më: 16 prill 2022 Në ora: 23:59
Rufan Belshaku

I riu në foto është Rufan Belshaku, 19-vjeçari që humbi jetën në mënyrë tragjike teksa punonte në Portin e Durrësit.

Belshaku ndodhej në terminalin e kontejnerëve në portin e Durrësit, në momentin që u tërhoq zvarrë nga vinçi dhe gjeti vdekjen e menjëhershme.

Sot, një ditë pas ngjarjes tragjike, policia njoftoi edhe arrestimin e tre personave që punojnë në Portin e Durrësit.

Bëhet fjalë për: Rendi Biçaku me funksion përgjegjës turni, në firmën përpunimit të kontenierëve në portin e Durrësit, Nazmi Varaku me funksion manovrator i makinerisë dhe Bledar Troplini me funksion kryemekanik i ofiçinës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat