Po ankohen për çmimet e larta, por ky vikend ishte i mbushur me pushues në plazhin e Durrësit

Durrësi

Po ankohen për çmimet e larta, por ky vikend ishte i mbushur me pushues në plazhin e Durrësit

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 13:53
Pamje nga Durrësi

Fundjava e parë e korrikut i ka gjetur plazhet e Durrësit dhe Golemit plot me pushues.

Të lodhur nga një jave pune dhe temperaturat e larta, qytetarë nga Durrësi, Tirana dhe zona të tjera të vendit e rajoni kanë braktisur përkohësisht zonat e tyre të banimit dhe janë zhvendosur buzë plazheve të Adriatikut.

Trafiku ka qenë i ngarkuar gjatë paradites përgjatë aksit rrugor Ura e Dajlanit-Plepa dhe te rrethrrotullimi i Plepave ku kryqëzohen rrugët që lidhin veriun, Tiranën e Durrësin me plazhet dhe më tej me jugun e vendit.

Banjot e ujit dhe rërës janë mënyra më e mirë për t’i shpëtuar vapës së këtyre ditëve dhe për të forcuar imunitetin e përballuar vjeshtën plot viroza dhe dimrin e ftohtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat