Mbërrin një grup me turistë gjermanë në portin e Durrësit, vizitojnë pikat turistike të vendit

Durrësi

Mbërrin një grup me turistë gjermanë në portin e Durrësit, vizitojnë pikat turistike të vendit

Më: 31 gusht 2022 Në ora: 17:25
Foto ilustrim

Një grup me turistë gjermanë kanë mbërritur ditën e sotme në portin detar të Durrësit.

Anija turistike ndaloi të mërkurën në portin detar të Durrësit, si pjesë e turit nëpër Mesdhe të turistëve të saj. Pas mbërritjes në Durrës, turistët gjermanë, me autobusat e agjencisë pritëse, vizituan monumente të rëndësishme të trashëgimisë sonë kulturore në Durrës e në Krujë, ndërsa shijuan edhe kuzhinën shqiptare. Një tjetër ndalesë e tyre ishte dhe Tirana.

E ndërtuar në vitin 1963, anija turistike që lundron me flamur të Panamasë, do të largohet në mbrëmje nga porti i Durrësit. Më parë, anija kishte ndaluar edhe në portin e Sarandës. Pas ndalesës në portet shqiptare anija do të vijojë lundrimin drejt portit të Kotorrit në Malin e Zi.

Këtë vit numri i anijeve turistike që e kanë përfshirë Shqipërinë në itenerarin e tureve të tyre nëpër Mesdhe ka qenë i ulët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat