Ministri Shala takohet me sekretarin për investime të huaja të Emirateve të Bashkuara - Bota Sot
Ministri Shala takohet me sekretarin për investime të huaja të Emirateve të Bashkuara

Ekonomi

Ministri Shala takohet me sekretarin për investime të huaja të Emirateve të Bashkuara

Nga: A.SH Më: 9 prill 2019 Në ora: 10:51
Endrit Shala dhe Abdulla Ahmed Al Saleh

Ministri i Ekonomisë dhe Tregtisë, Endrit Shala, është takuar me sekretarin për investime të huaja në Ministrinë e Ekonomisë së Emirateve të Bashkuara z. Abdulla Ahmed Al Saleh, përcjellë “Bota Sot”.

Ai përmes facebook shkruan se, sekretarin e njoftova për mundësitë që ofron Kosova për investime, duke theksuar se vendet tona janë mike, dhe këtë miqësi ne duhet te vazhdojmë ta kultivojmë, duke u lidhur më shume ekonomikisht.

Postimi i plotë:

Sot pata kënaqësinë ta takoj sekretarin për investime të huaja në Ministrinë e Ekonomisë së Emirateve të Bashkuara z. Abdulla Ahmed Al Saleh. Me z. Al Saleh biseduam miqësisht dhe e njoftova për mundësitë që ofron Kosova për investime, duke theksuar se vendet tona janë mike, dhe këtë miqësi ne duhet te vazhdojmë ta kultivojmë, duke u lidhur më shume ekonomikisht. Emiratet e Bashkuara janë shembull se si një burim natyror është kthyer në mjet për zhvillim, por politikat e duhura ekonomike kanë bërë që ky burim tashmë të mos jetë gjeneruesi kryesor ekonomik. Ne duhet ta përdorim kapitalin tonë njerëzor dhe ekonomike në mënyrë që të vazhdojmë me krijimin e politikave të duhura që thithin më shumë investitor, që rrisin punësimin, eksportin dhe zhvillojnë vendin. E.SH

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...