Nga sot hyn në funksion marrëveshja e roamingut me shtetet e Ballkanit - Bota Sot
Nga sot hyn në funksion marrëveshja e roamingut me shtetet e Ballkanit

Ekonomi

Nga sot hyn në funksion marrëveshja e roamingut me shtetet e Ballkanit

Nga: A.SH Më: 2 korrik 2019 Në ora: 10:06
Foto

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka bërë të ditur se nga sot, ka hyrë në funksion marrëveshja e roamingut me shtetet e ballkanit perendimor .

Ai ka thënë se, sot, ju mund të flisni me çmime mbi 90% më të lira në tërë vendet e ballkanit perendimor, përfshirë Shqipërinë, Maqedoninë, Malin e Zi, Bosnën dhe Serbinë.

Postimi në Facebook:

Të dashur miq,

Nga sot, hyn në funksion marrëveshja e roamingut me shtetet e ballkanit perendimor që e kam nënshkruar në Beograd, në Prill të këtij viti.

Nga sot, ju mund të flisni me çmime mbi 90% më të lira në tërë vendet e ballkanit perendimor, përfshirë Shqipërinë, Maqedoninë, Malin e Zi, Bosnën dhe Serbinë.

Nga sot, tarifat janë zbritur drastikisht por, brenda 2 viteve, do të eliminohen tërësisht (korrik 2021).

Pra nga sot, kudo që jeni në njërin nga shtetet e lartëpërmendura, ju mund të bëni thirrje për 15 cent për minut, mund të pranoni thirrje për 4 cent për minut, mund të dërgoni mesazh për 4 cent për mesazh dhe mund të përdorni internet për 4 cent për MB.

Tarifat e aplikiuara janë të bashkangjitura.

Komunikim të këndshëm kudo që udhëtoni!

Ju lutem ndani me miq që të informohen të gjithë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...