Ky është çmimi i naftës sot në Kosovë - Bota Sot
Ky është çmimi i naftës sot në Kosovë

Ekonomi

Ky është çmimi i naftës sot në Kosovë

Më: 11 maj 2020 Në ora: 09:32
Foto ilustrim

Dje dhe sot përsëri është shënuar rekord i ri i rënies së çmimit të naftës në Kosovë.

Që prej përhapjes së virusit COVID-19 në gjithë botën, patjetër edhe në Kosovë, ka pasur rënie të çmimeve të derivateve.

Derisa në shumicën e pikave të karburanteve çmimi i naftës dhe i benzinës është 0.80 euro centë, në disa pika të tjera një litër naftë kushton 0.68 euro centë.

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës (AKK) para pak ditësh i ka dënuar me mbi 4 milionë euro 14 kompani të derivateve për manipulim të çmimeve gjatë disa muajve në vitin 2018.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat