Kredi në vlerë 100 milionë euro, qeveria miraton nismën për negocim me BE-në - Bota Sot
Kredi në vlerë 100 milionë euro, qeveria miraton nismën për negocim me BE-në

Ekonomi

Kredi në vlerë 100 milionë euro, qeveria miraton nismën për negocim me BE-në

Më: 31 maj 2020 Në ora: 08:04
Ilustrim

Kabineti qeveritar ka miratuar nismën për negocimin e marrëveshjes së kredisë në mes të Republikës së Kosovës, e përfaqësuar nga Ministria e Financave dhe Transfereve dhe Bashkimit Evropian, përfaqësuar nga Komisioni Evropian, lidhur me marrëveshjen “Asistenca Makrofinanciare për Kosovën”.

Kredia kap vlerën prej 100 milionë eurove dhe do të ketë afat të kthimit deri në 15 vite.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat