​Banka Botërore do të vazhdojë përkrahjen për Kosovën - Bota Sot
​Banka Botërore do të vazhdojë përkrahjen për Kosovën

Ekonomi

​Banka Botërore do të vazhdojë përkrahjen për Kosovën

Më: 28 korrik 2020 Në ora: 19:07
Ministrja Bajrami e njoftoi Paolucci me punën e Ministrisë së Financave

Në takim u diskutua për projektet aktuale të Bankës Botërore në Kosovë si dhe për projektet e reja që pritet të realizohen në tri vitet e ardhshme.

Ministrja Bajrami e njoftoi Paolucci me punën e Ministrisë së Financave rreth menaxhimit të financave publike, realizimit të projekteve qeveritare, si dhe rreth politikave të Qeverisë së Kosovës për rigjallërimin e ekonomisë. Ajo falënderoi përfaqësuesit e BB-së për bashkëpunimin e deritashëm në projekte të shumta të cilat kanë kontribuar në rritjen ekonomike dhe zhvillimin e përgjithshëm të vendit tonë.

Nga ana e tij Massimiliano Paolucci theksoi se Banka Botërore do të vazhdojë përkushtimin e saj për të mbështetur Kosovën në projekte të rëndësishme që fuqizojnë ekonominë dhe kontribuojnë në zhvillimin e gjithmbarshëm të Republikës së Kosovës.

Palët u pajtuan që të intensifikojnë bashkëpunimin bilateral me qëllim të realizimit të suksesshëm të projekteve zhvillimore aktuale dhe përgatitjes së atyre vijuese.     

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat