Lansohet platforma online për hartimin e biznes planeve - Bota Sot
Lansohet platforma online për hartimin e biznes planeve

Ekonomi

E shtunë, 20 tetor 2018

Lansohet platforma online për hartimin e biznes planeve

Më: 22 nëntor 2017 Në ora: 06:08
Ilustrim

Oda Ekonomike e Kosovës dhe kompania GEOtest, nga Brno, Republika Çeke, do të organizojnë aktivitetin e radhës me rastin e lansimit të platformës online për hartimin e biznes planeve. 

Ky aktivitet organizohet në kuadër të aktivitetit - “Asistencë në krijimin e planeve të biznesit për NVM-të në Kosovë”.  

Oda Ekonomike e Kosovës përmes kësaj platforme synon lehtësimin e të bërit biznes në Kosovë. 

Një pjesë e madhe e kompanive Kosovare nuk kanë të zhvilluar plan të biznesit cka edhe ndikon në uljen e konkurrueshmërisë së tyre dhe njiherit rritjen e vështirësive për casje në financa.

Kjo platformë është mundësi e mirë për bizneset për planifikim biznesor dhe orientim të kompanisë në maksimizim të fitimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test