Itali: Zjarrfikësit shpëtuan 200 njerëz të bllokuar në autostradë me dëborë - Bota Sot
Itali: Zjarrfikësit shpëtuan 200 njerëz të bllokuar në autostradë me dëborë

Evropë

Itali: Zjarrfikësit shpëtuan 200 njerëz të bllokuar në autostradë me dëborë

Më: 3 shkurt 2019 Në ora: 14:16
Ilustrim

Zjarrfikësit shpëtuan 200 njerëz të bllokuar në vetura për shkak të motit të keq në një autostradë italiane.

A22 i Italisë u përfshi nga një dëborë e rëndë të shtunën, që paralizoi trafikun dhe krijoi rradhë të gjata të makinave që pritnin të shkonin në destinacionet e tyre.

Rradhët në rrugën që lidhin Austrinë verilindore me Italinë arritën 16 km, tha zëdhënësi i zjarrfikësve për Reuters.

Zjarrfikësit evakuan njerëzit që ishin në makinat e tyre nën temperatura të ngrirjes, tha zëdhënësi.

Asnjë viktimë nuk u raportua.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...