Shefat e Brexit takohen: Gjasat e daljes së Britanisë nga BE pa marrëveshje po rriten - Bota Sot
Shefat e Brexit takohen: Gjasat e daljes së Britanisë nga BE pa marrëveshje po rriten

Evropë

Shefat e Brexit takohen: Gjasat e daljes së Britanisë nga BE pa marrëveshje po rriten

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 12:25
Ilustrim

Shefi i Evropës, negociatori për Brexit ,Michel Barnier do të takohet sot në Bruksel me homologun e tij të Britanisë së Madhe Stephen Barclay.

Ndërkohë që ora fluturon në daljen e planifikuar të Britanisë nga BE më 29 mars, shqetësimet rreth largimit pa një marrëveshje të diskutueshme politike janë rritur të dielën.

Konfederata e Industrisë Britanike (CBI) paralajmëroi se gjasat e Britanisë që lënë BE muajin e ardhshëm pa një marrëveshje janë rritur dhe vendi tani ka hyrë në "zonën emergjente".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...