Britania dhe BE-ja vazhdojnë diskutimet për Brexit-in - Bota Sot
Britania dhe BE-ja vazhdojnë diskutimet për Brexit-in

Evropë

Britania dhe BE-ja vazhdojnë diskutimet për Brexit-in

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 19:20
Ilustrim

Ministri britanik për Brexit-in, Stephen Barcley, tha se Bashkimi Evropian dhe Britania duan që të kenë një marrëveshje të Brexit-it, duke theksuar se dalja e Britanisë nga BE-ja pa një marrëveshje nuk do të ishte në interes të asnjërës palë.

Pas bisedimeve në Parlamentin Evropian, Barclay u tha gazetarëve se "kishte shumë vullnet të mirë nga të dyja palët."

"Të dyja palët e pranojnë se mungesa e një rezultati nuk është në interes të askujt. Kjo, do të ishte shumë shqetësuese për Britaninë e Madhe, por edhe për BE-në, kështu që të dyja palët duan të shohin një marrëveshje", tha Barclay.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...