Kapet pas Benz-it që donin ti vidhnin, gruaja tërhiqet zvarrë dhe vdes - Bota Sot
Kapet pas Benz-it që donin ti vidhnin, gruaja tërhiqet zvarrë dhe vdes

Evropë

Kapet pas Benz-it që donin ti vidhnin, gruaja tërhiqet zvarrë dhe vdes

Më: 15 mars 2019 Në ora: 11:48
Itali

Një grabitje tragjike u shënua këtë të mërkurë, më 13 mars, jashtë një zyre postare në

Noventa Vicentina, të Italisë.

Dy persona, sulmuan një grua 50-vjeçare rumune, Michaela Stoicescu për ti marrë paratë.

Viktima ndaloi pranë një zyre postare, ku pak më parë kishte zbritur mbesën 32-vjeçare.

Në atë moment, një person hapi derën e Benz-it, me synimin për ti grabitur paratë që kishte me vete, pasi gruaja kishte tërhequr disa kartëmonedha në një bankomat.

Ai nxori me forcë gruan dhe u ul në timon. Por për të penguar hajdutin që të largohej me makinën u kap pas derës, duke u tërhequr zvarrë nga mjeti.

Gruaja gjeti vdekjen si pasojë e dëmtimeve të marra. Në tentativë për tu arratisur ai braktisi mjetin, pasi u përplas duke u larguar me këmbë.

Agresori hipi në një makinë ‘Panda’ ku ndodhej një bashkëpunëtori i tij, duke u zhdukur me shpejtësi pa gjurmë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...