Sllovenia mbulohet nga bora - Bota Sot
Sllovenia mbulohet nga bora

Evropë

Sllovenia mbulohet nga bora

Më: 28 prill 2019 Në ora: 21:11
Foto

Bora që ka rënë në Slloveni ka shkaktuar probleme në trafik dhe pajisjet dimërore janë të detyrueshme nëpër disa rrugë në veriperëndim të vendit.

Reshjet me borë në mëngjes pati në rajonin e Kranjska Gore, e më pas edhe në Bohinj dhe në Luginën Selshka, kanë njoftuar medie sllovene.

Borë ka rënë në viset me lartësi mbidetare prej 800 metrave.

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...