Policia suedeze gjuan personi që kërcënoi njerëzit në stacionin e trenit - Bota Sot
Policia suedeze gjuan personi që kërcënoi njerëzit në stacionin e trenit

Evropë

Policia suedeze gjuan personi që kërcënoi njerëzit në stacionin e trenit

Më: 10 qershor 2019 Në ora: 12:35
Ilustrim

Policia suedeze thotë se oficerë kanë qëlluar dhe plagosur një njeri që po i kërcënonte njerëzit në një stacion treni, shkruan AP.

Policia u citua të hënën nga agjencia e lajmeve TT duke thënë se oficerët nuk kishin zgjidhje tjetër përveçse për të xhiruar atë për shkak të sjelljes së tij në stacionin qendror në qytetin jugor suedez të Malmos.

Ai u dërgua në një spital me lëndime.

Evelina Olsson, një zëdhënëse e policisë, tha se një skuadër bombash është vendosur në stacionin. Hollësi të mëtejshme nuk ishin të disponueshme menjëherë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...