Ben Fogle dhuron të gjithë pagën e tij për të paguar licencat e pensionistëve televiziv - Bota Sot
Ben Fogle dhuron të gjithë pagën e tij për të paguar licencat e pensionistëve televiziv

Evropë

Ben Fogle dhuron të gjithë pagën e tij për të paguar licencat e pensionistëve televiziv

Nga: M.H Më: 12 qershor 2019 Në ora: 18:31
Ben Fogle

Prezantuesei BBC, Ben Fogle dhuron të gjithë pagën e tij për Parkun e Kafshëve të këtij viti, shkruan Daily Mail, përcjell Bota sot.

Ky dhurim do bëhet për të paguar  licencat e pensionistëve televiziv, pasi një i burgosur lufte nga Lufta e Dytë Botërore prishi vendimin e BBC.

Ai shkroi në Instagram:  "BBC më dha pushimin tim të parë dhe ata (ju) më keni punësuar për shumë vite, por jam i zhgënjyer në njoftimin e fundit për heqjen e licencave të lira për mbi 75 vjeç. Unë nuk e fajësoj plotësisht BBC-në. Unë mendoj se qeveria e detyroi".

Ish ylli i "Countryfile", 45 vjeç, zbuloi planet e tij për të dhuruar bamirësinë Age UK në Instagram, duke thënë se është 'më e pakta që mund të bëj' për një 'sektor shpesh të neglizhuar të shoqërisë'.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...