Evropa po përgatitet për një valë të nxehti afrikan - Bota Sot
Evropa po përgatitet për një valë të nxehti afrikan

Evropë

Evropa po përgatitet për një valë të nxehti afrikan

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 06:45
Foto

Evropa po përgatitet për një valë të nxehti ekstrem, që vjen nga Afrika dhe pritet të vazhdojë gjatë gjithë javës.

Temperatura nga 35 gradë deri në 40 gradë do të mbizotërojnë deri në 30 qershor.

Paralajmërimi për valën e të nxehtit u dha nga Institutet Meterologjike në Spanjë, Belgjikë, por edhe në Gjermani që mendohet se temperaturat do t'i kalojnë 40.3 gradë celsius.

Mbretëria e Bashkuar është e shqetësuar kryesisht në lidhje me "stuhitë", për të cilat ata kanë lëshuar paralajmërime të hënën dhe të martën.

Edhe në Francë termometri pritet të shkojë deri në 40 ° C, ndërsa vendi i frikësohet një përsëriti të të nxehtit në vitin 2003.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat