Johnson: Vetëm fitorja e konservatorëve do ta çojë vendin përpara - Bota Sot
Johnson: Vetëm fitorja e konservatorëve do ta çojë vendin përpara

Evropë

Johnson: Vetëm fitorja e konservatorëve do ta çojë vendin përpara

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 19:27
Boris Johnson

Kryeministri britanik Boris Johnson ka vazhduar me premtimin e realizimit të Brexit-it në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 12 dhjetorit.

”Vetëm një fitore e Partisë Konservatore do të lejojë vendin të shkojë përpara”, theksoi kryeministri në një miting të madh elektoral në Midlands.

“Nëse kemi një shumicë në Parlament, mund të dalim dhe t’i japim fund lëmshit të krijuar”, shtoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat