Greqi/ Shënohet viktima e dytë nga covid-19 - Bota Sot
Greqi/ Shënohet viktima e dytë nga covid-19

Evropë

Greqi/ Shënohet viktima e dytë nga covid-19

Më: 14 mars 2020 Në ora: 09:42
Ilustrim

Në Greqi është shënuar viktima e dytë nga koronavirusi.

Viktima ishte një 90-vjeçar dhe vdekja tij u shënua ne spitalin e Ptolemaidhes në orën 03:15.

Në total në Greqi numërohen 190 të prekur.

Mes te prekurve është edhe gruaja e zëdhënësit të qeverisë, Stelios Pecas. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat