Polonia mund të mbajë zgjedhje të sigurta vetëm pas 2 vjetësh

Evropë

Polonia mund të mbajë zgjedhje të sigurta vetëm pas 2 vjetësh

Më: 17 prill 2020 Në ora: 19:44
Ministri polak i Shëndetësisë Lukasz Szumowsk

Ministri polak i Shëndetësisë Lukasz Szumowski tha të premten se koha më e afërt për të zhvilluar zgjedhje të sigurta sipas mënyrës tradicionale mund të jetë brenda dy vjetëve të ardhshme.

Szumowski tha se e vetmja rrugë e sigurt është votimi nëpërmjet postës.

Polonia ka të planifikuara zgjedhjet presidenciale në muajin maj dhe nacionalistët në pushtet të Ligj dhe Drejtëi (PiS) mbështesin votimin me postë.

Sipas ministrit populli polak do të luftojë me pasojat e pandemisë për 1 apo dy vjet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat