12 viktima dhe 466 raste të reja brenda një dite në Gjermani - Bota Sot
12 viktima dhe 466 raste të reja brenda një dite në Gjermani

Evropë

12 viktima dhe 466 raste të reja brenda një dite në Gjermani

Më: 1 korrik 2020 Në ora: 08:47
Foto Ilustrim

Instituti gjerman ka njoftuar se 12 persona kanë vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

Ndërsa, numri i përgjithshëm i viktimave shkoi në 8 mijë e 985 persona.

Përveç viktimave, këtë periudhë u shënuan edhe 466 raste të reja me koronavirus një ditë më herët. Kurse, numri i përgjithshëm i të prekurve shkoi në 194,725 persona.

Ndryshe, qeveria gjermane tashmë i ka larguar kontrollet kufitare me shtetet anëtare të Bashkimit Evropian dhe me disa vende të tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat