Gazi lotsjellës i policisë serbe largon protestuesit nga rruga dhe Presidenca

Evropë

Gazi lotsjellës i policisë serbe largon protestuesit nga rruga dhe Presidenca

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 00:11
Aleksandar Vuçiq

Aleksandar Vuçiq u tërhoq nga plani i tij për të vënë shtetrrethimin për parandalimin e Covid-19, por shpërndarjen e protestuesve e bëri gazi lotsjellës i policisë serbe ndaj protestuesve.

B92 raporton se në këto orë të vona në rrugë ku ishin protestuesit tanimë kanë dalë automjetet e pastrimit në qendër të qytetit dhe në ajo pjesë e qytetit po pastrohet pas demonstratave të sotshme. Xhandarmëria vazhdon të sigurojë pjesën rreth Presidencës së Serbisë.

Protestuesit u shpërndanë nga bulevardi i “Mbreti Aleksandër” dhe rrugë të tjera përreth. Por, megjithatë gjatë protestës pati përleshje mes tyre dhe policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat