Ky i ri sot do kishte vdekur nëse s’do rriste dy qen besnikë - Bota Sot
Ky i ri sot do kishte vdekur nëse s’do rriste dy qen besnikë

Evropë

Ky i ri sot do kishte vdekur nëse s’do rriste dy qen besnikë

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 07:55
Djali nga qyteti Bilecik i Turqisë

Ai sot mund të ishte i vdekur nëse me vete nuk do të kishte dy qen besnikë.

Bëhet fjalë për një të ri nga qyteti Bilecik i Turqisë, i cili u sulmua nga ariu teksa ndodhej në tokën e tij dhe ishte ndërhyrja e qenve që i shpëtoi jetën.

I riu ishte duke punuar tek toka teksa nuhati një erë të rëndë përreth dhe duke kërkuar pa mbetjet trupore të një kafshe dhe aty pranë një ari. Teksa u përpoq të largohej me vrap, ai u sulmua nga riu, i cili i shqeu rrobat duke i shkaktuar të çara në trup.

Ishte reagimi i menjëhershëm i dy qenve që i riu kishte me vete që e larguan egërsirën nga aty duke i shpëtuar jetën të riut

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat