Spanja e frikësuar nga një valë e dytë e koronavirusit, shton masa të reja - Bota Sot
Spanja e frikësuar nga një valë e dytë e koronavirusit, shton masa të reja

Evropë

Spanja e frikësuar nga një valë e dytë e koronavirusit, shton masa të reja

Më: 25 korrik 2020 Në ora: 19:39
Foto

Një rritje e rasteve të koronavirusit në Spanjë ka shtuar vendosjen e masave të reja mes frikës për një “valë të dytë” më të përhapur.

Katalonja ka mbyllur jetën e natës për dy javë, por edhe qytetet jashtë rajonit verilindor kanë gjithashtu një rritje të rasteve.

Franca, e cila ka një rritje gjithashtu, ka lëshuar një paralajmërim udhëtimi dhe Norvegjia po karantinon të ardhurit nga Spanja.

Europa ka raportuar 280,000 raste në dy ditët e fundit, shkruan BBC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat