Kjo është bashkëshortja e presidentit serb Aleksander Vuçiq - Bota Sot
Kjo është bashkëshortja e presidentit serb Aleksander Vuçiq

Evropë

Kjo është bashkëshortja e presidentit serb Aleksander Vuçiq

Nga: A. J Më: 14 gusht 2020 Në ora: 13:41
Aleksander Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq njihet për nacionalizmin e tij dhe shpesh edhe arrogancën me media, derisa pak fare flitet për jetën e tij private në opinionin në Serbi.

Tamara Dukanovic, diplomate në Ministrinë e Punëve të Huaja në Serbi është bashkëshortja e e presidentit të Serbisë të cilët kanë një fëmijë.

Presidenti serb shumë pak ka dal publikisht më bashkëshorten e tij vetëm se dihet se ai kishte qenë i martuar edhe më parë një gazetare.

Sa herë që Vuciq është pyetur nga mediat për bashkëshorten e tij pse nuk e shoqëron  në takime të rëndësishme ai më ironi i është përgjigjur.

Tamara Dukanovic është një grua zonjë më një pamje të bukur dhe pa dyshim që është shumë më e re se bashkëshorti i saj në moshë.

Kujtojmë se Vuçiq, ishte martuar për të parën herë më Ksenija Jankovic, gazetare e 'Radio Index' dhe 'Srpska rec'. Ndërkaq, çifti kanë dy fëmijë, por që martesa e tyre përfundoi me divorc në vitin 2011.

Vuçiq është martuar për të dytën herë në vitin 2013 me Tamara Dukanovic, diplomate në Ministrinë e Punëve të Huaja në Serbi me të cilën tashmë kanë një djalë.

Image
Tamara Dukanovic

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat