Greqia forcon rregullat antiCOVID-19 në destinacionet turistike

Evropë

Greqia forcon rregullat antiCOVID-19 në destinacionet turistike

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 17:51
Greqia

Greqia ka forcuar rregullat kundër koronavirusit në disa rajone turistike dhe qytete, pasi numri i rasteve me COVID-19 u rrit sërish, njoftuan sot autoritetet.

“Në shumicën e rajoneve të vendit, përfshirë Athinën, Selanikun dhe disa ishuj, nga e premtja, tavernat, baret dhe klubet duhet të mbyllen në mesnatë”, tha një zëdhënës i qeverisë.

Grumbullimet e më shumë se 50 personave janë të ndaluara në të gjithë vendin.

“Rregullat vlejnë deri më 24 gusht”, tha zëdhënësi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat