COVID-19, Aeroporti i Brukselit me laboratorë testimi

Evropë

COVID-19, Aeroporti i Brukselit me laboratorë testimi

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 18:05
Aeroporti i Brukselit

Aeroporti i Brukselit do të prezantojë laboratorë të lëvizshëm për testet e koronavirusit për udhëtarët në fillim të shtatorit.

Pasagjerët që kthehen nga një zonë e kuqe – vende ose rajone që Belgjika mendon se mbajnë një rrezik të lartë për infeksione koronavirus – do të jenë në gjendje të testohen në aeroport.

“Atje pasagjerët që kthehen nga një zonë e kuqe mund të testohen menjëherë pas mbërritjes”, tha Arnaud Feist, shefi i Aeroportit të Brukselit.

Testi për mbërritjen e pasagjerëve që duhet të testohen do të kushtojë rreth 47 euro (56 dollarë).

Aeroporti ”Charleroi”, aeroporti i dytë i Brukselit që punon kryesisht me kompanitë ajrore ”Ryanair” dhe ”Wizzair”, nuk ka shpallur masa të ngjashme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat