Erdoğan falënderon të gjitha vendet që u solidarizuan për tërmetin në Turqi

Evropë

Erdoğan falënderon të gjitha vendet që u solidarizuan për tërmetin në Turqi

Më: 31 tetor 2020 Në ora: 19:23
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka falënderuar “të gjitha vendet mike” që shprehën ngushëllime dhe gatishmëri për të ndihmuar pas tërmetit të fuqishëm që goditi Izmirin.

“Falënderoj të gjitha vendet mike që shprehën mesazhe ngushëllimi me rastin e tërmetit në Izmir dhe që njoftuan gatishmërinë e tyre për të ndihmuar”, shkroi Erdoğan në Twitter.

“Ne si Republikë e Turqisë, me të gjitha institucionet tona, jemi në terren pranë qytetarëve tanë. Situatën e kemi nën kontroll”, shtoi ai.

Së bashku me deklaratën e tij, presidenti turk ka shpërndarë një fotografi me flamujt e shteteve të cilëve iu falënderua, përfshirë edhe vendet e rajonit, si Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat