Britania shënon numër rekord të vaksinimit kundër koronavirusit gjatë 24 orëve

Evropë

Britania shënon numër rekord të vaksinimit kundër koronavirusit gjatë 24 orëve

Më: 23 janar 2021 Në ora: 17:52
Foto ilustrim

Britania e Madhe ka vaksinuar 478.248 persona në 24 orët e fundit me vaksinën kundër koronavirusit. Këto shifra të vaksinimit po cilësohen si rekorde duke pasur parasysh se nga COVID-19 në Britani kanë vdekur 97.329 persona.

Autoritetet qeveritare kanë njoftuar se numri i përgjithshëm i njerëzve që kanë marrë dozën e parë të vaksinës është 5.86 milionë.

Britania ka regjistruar 1.348 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët fundit dhe 33.552 të infektuar.

Shifrat pozitive dhe të vdekjes janë konsideruar të ulëta nga të kaluarat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat