Mbi 70 mijë persona të vdekur nga COVID-19 në Gjermani

Evropë

Mbi 70 mijë persona të vdekur nga COVID-19 në Gjermani

Më: 1 mars 2021 Në ora: 15:25
Foto ilustrim

Numri i infeksioneve dhe viktimave nga COVID-19 në Gjermani po vazhdon të rritet.

Agjencia gjermane për kontrollin dhe parandalimin e sëmundjeve, Instituti Robert Koch (RKI), të hënën regjistroi 4 mijë e 732 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e përgjithshëm të infeksioneve në 2 milionë e 447 mijë e 068, shkruan CNN.

RKI raportoi gjithashtu 60 vdekje shtesë.

Duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 70 mijë e 105 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat