Italia raporton 207 të vdekur nga COVID-19

Evropë

Italia raporton 207 të vdekur nga COVID-19

Më: 7 mars 2021 Në ora: 18:24
Foto ilustrim

Italia ka raportuar 207 të vdekur nga koronavirusi të dielën, më pak se një ditë më herët ku janë regjistruar 307 të vdekur. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, edhe numri i të infektuarve ka rënë krahasuar me një ditë më herët. Të dielën janë regjistruar 20.765 të infektuar, ndërkaq të shtunën 23.641.

Italia ka regjistruar 99.785 të vdekur nga koronavirusi që prej fillimit të pandemisë në shkurt të vitit të kaluar, duke shënuar kështu shifrën e dytë më të lartë në Evropë pas Britanisë së Madhe dhe të shtatën në botë. Italia ka regjistruar 3.07 milionë raste të infektimit deri tash.

Pacientët me COVID-19 të hospitalizuar dhe atyre në kujdesin intensiv kapin shifrën prej 21.144 të regjistruar të dielën, më shumë se një ditë më herët kur kanë qenë të hospitalizuar 20.70.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat