Princi dhe Princesha e Suedisë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Evropë

Princi dhe Princesha e Suedisë rezultojnë pozitiv me koronavirus

Më: 11 mars 2021 Në ora: 20:03
Princi Daniel, Princesha Victoria

Trashëgimtarja e fronit suedez, Princesha Victoria dhe Princi Daniel janë diagnostikuar me koronavirus.

Kështu njoftoi sot pallati mbretëror.

“Princesha e kurorës dhe Princi Daniel kanë treguar simptoma të lehta, por janë mirë duke pasur parasysh rrethanat,” tha në një deklaratë pallati suedez, duke shtuar se çifti ishte në karantinë me dy fëmijët e tyre, Princeshën Estelle dhe Princin Oskar.

Victoria 43-vjeçare është e radhës për fronin suedez, i cili aktualisht sundohet nga babai i saj, mbreti Charles XVI Gustavos. Si Mbreti i Suedisë ashtu edhe Mbretëresha Sylvia janë vaksinuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat