Putin flet nga Gjeneva për kritikun e tij: Ai e dinte se ishte në kërkim dhe ...

Evropë

Putin flet nga Gjeneva për kritikun e tij: Ai e dinte se ishte në kërkim dhe ...

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 19:20
Vladimir Putin dhe Alexei Navanlny

Presidenti rus, Vladimir Putin është duke mbajtur një konferencë për mediat pas Samitit të Gjenevës me homologun amerikan Joe Biden.

I pyetur nga gazetarët në lidhje me arrestimin e kritikut Alexei Navanlny, Putin bëri thirrje për mbulim të paanshëm mbi incidentin.

“Ky person e dinte që ai shkeli ligjin në Rusi dhe ai është një shkelës i përsëritur,” tha Putin.

“Ai e dinte mirë se ishte në kërkim, por megjithatë u kthye në Rusi dhe ai qëllimisht donte të arrestohej.”

“Ai bëri atë që donte të bënte“, përfundoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat