Sërish lëkundje tërmeti në Kretë

Evropë

Sërish lëkundje tërmeti në Kretë

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 08:13
Ilustrim

Greqia nuk gjen qetësi, një tjetër lëkundje tërmeti është shënuar këtë të mërkurë 5 km në verilindje të Arkalochori, me thellësi deri në 11.7 km

Mediat greke bëjnë me dije se një tërmet me magnitutë 4.3 i shkallës rihter është ndjerë në zonën e Arkalochorit.

Llëkundjet janë ndjerë dhe në Heraklion  dhe zona të tjera të  Kretës.

Ndërkohë më herët në zonën specifike të “sëmurë” të Kretës ka pasur dy dridhje të tjera të magnitudës mbi 3 Rihter.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat