Mbi 40 mijë të prekur me COVID në Britani, rritet numri i pacientëve në spitale

Evropë

Mbi 40 mijë të prekur me COVID në Britani, rritet numri i pacientëve në spitale

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 08:05
Britani

Britania gjatë 24 orëve ka regjistruar 40, 954 të prekur me COVID.

Autoritetet shëndetësore kanë raportuar se 263 pacientë humbën jetën.

Deri më tani numri i pacientëve në spitale arrin në rreth 8600 persona, një shifër shumë e lartë. Mjekët bëjnë apel që qytetarët të mos neglizhojnë masat kundër Covid duke pasur parasysh përkeqësimin e situatës.

Që nga fillimi i pandemisë, 8,853,227 njerëz kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar dhe 163,515 njerëz kanë vdekur me Covid-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat