Shënohen mbi 6mijë raste të reja me COVID në 24 orët e fundit në Greqi

Evropë

Shënohen mbi 6mijë raste të reja me COVID në 24 orët e fundit në Greqi

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 16:45
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 6677 raste të reja me COVID.

Ndërkohë kanë ndërruar jetë 104 pacientë duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave që prej fillimit të pandemisë në 18 067 në total.

Aktualisht po trajtohen në intubim 657 pacientë. Prej tyre 526 janë të pavaksinuar ose kanë marrë vetëm një dozë vaksine.

Gjatë 24 orëve të fundit në spitale janë shtruar 415 pacientë të rinj si pasojë e komplikacioneve pas infektimit me COVID.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat