Vazhdojnë protestat në Serbi, bllokime në 53 lokacione

Evropë

Vazhdojnë protestat në Serbi, bllokime në 53 lokacione

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 15:43
Pamje nga protestat në Serbi

Protestat në Serbi po vazhdojnë edhe sot dhe masa e njerëzve po rritet.

Aktivistët në protestë sot kanë paralajmëruar bllokimin e rrugëve në Beograd, në disa lokacione, përfshirë Urën e Brankos, Gazelën, Urën e Pupinit, rrethrrotullimin e Sllavijës, Autokomandën e të tjera.

Sipas Nova.rs, me përjashtim të Beogradit, protesta po mbahet në të gjithë vendin në 53 lokacione.

Bllokada po bëhet në shenjë proteste për miratimin e ligjit për shpronësimet dhe referendumin.

Pavarësisht se protesta ka përfunduar, disa protestues ende refuzojnë të largohen nga rrethrrotullimi i Sllavijës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat