Mbi 190 mijë raste të reja dhe 380 viktima nga Covid në Itali

Evropë

Mbi 190 mijë raste të reja dhe 380 viktima nga Covid në Itali

Më: 19 janar 2022 Në ora: 22:24
Ilustrim

Në njëzet e katër orët e fundit në Itali janë regjistruar 192 320 raste me koronavirus dhe kanë humbur jetën 380 persona.

Në repartet e terapisë intensive në vend aktualisht ndodhen 1688 pacientë me Covid 19, ndërsa në repartet e spitaleve janë 19 500.

Në këtë fazë janë 2,626,590 persona Covid pozitiv në të gjithë vendin.

Shumica e rasteve sot janë raportuar në rajonet më të mëdha të Milanos, Venecias dhe Bolonjës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat