Momenti kur shpërthen zjarri në termocentralin bërthamor

Evropë

Momenti kur shpërthen zjarri në termocentralin bërthamor

Më: 4 mars 2022 Në ora: 06:52
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kreu  zyrës së Presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka shpërndarë një video që duket të jetë jashtë termocentralit Zaporizhzhia pasi u sulmua nga forcat ruse.

Duke shpërndarë klipin në Twitter, Mykhailo Podoliyak tha:

“NPP Zaporizhzhia është nën zjarr!

E gjithë Evropa është në rrezik të përsëritjes së katastrofës bërthamore.

Rusët duhet të ndalojnë zjarrin”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat