Ku është duke u zhvilluar takimi Johnson-Zelensky?

Evropë

Ku është duke u zhvilluar takimi Johnson-Zelensky?

Nga: V.N Më: 9 prill 2022 Në ora: 16:31
Johnson dhe Zelensky

Downing Street ka konfirmuar tani takimin e Johnson me Presidentin Volodymyr Zelensky në kryeqytetin ukrainas Kiev.

Një zëdhënës i numrit 10 tha: “Kryeministri ka udhëtuar në Ukrainë për të takuar personalisht Presidentin Zelensky, në shenjë solidariteti me popullin ukrainas.

"Ata do të diskutojnë mbështetjen afatgjatë të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën dhe kryeministri do të përcaktojë një paketë të re ndihme financiare dhe ushtarake".

Ambasada e Ukrainës në Londër gjithashtu ka postuar në Twitter një fotografi të dy burrave duke zhvilluar bisedime.
 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat