Qytetarët e BE-së mund të vazhdojnë thirrjet pa roaming edhe për 10 vjet

Evropë

Qytetarët e BE-së mund të vazhdojnë thirrjet pa roaming edhe për 10 vjet

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 10:58
Ursula von der Leyen

Komisioni Evropian ka bërë të ditur se thirrjet oa roaming për qytetarët e BE-së do të vazhdojnë edhe për 10 vitet e ardhshme.

Kjo u konfirmua me anë të një postimi në rrjetin social, Facebook, e shoqëruar me një fotografi të presidentës së Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen e cila shihet duke komunikuar me telefon.

“Evropianët mund të vazhdojnë të telefonojnë dhe të lundrojnë në internet derisa udhëtojnë brenda BE-së pa kosto shtesë.

Ata gjithashtu do të jenë në gjendje të përjetojnë të njëjtat kushte kur janë në roaming jashtë vendit, duke përfshirë tani përdorimin e shërbimeve 5G, parandalimin e tarifave të larta të papritura si dhe një akses më të mirë në shërbimet e urgjencës dhe për personat me aftësi të kufizuara”, thuhet në njoftimin e KE-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat