Trondit “Kukulla e hekurt” e Putinit: Duhet të kishim goditur Londrën me armë bërthamore gjatë funeralit të Mbretëreshës

Evropë

Trondit “Kukulla e hekurt” e Putinit: Duhet të kishim goditur Londrën me armë bërthamore gjatë funeralit të Mbretëreshës

Më: 20 shtator 2022 Në ora: 15:12
“Kukulla e hekurt” e Putinit

Ekspertja ushtarake kryesore e televizionit rus kombëtar, e njohur ndryshe si “Kukulla e hekurt” e Putinit deklaroi se Putini duhet të kishte goditur Londrën me armë bërthamore gjatë funeralit të Mbretëreshës Elizabeth II.

Kjo deklaratë tronditëse vjen si kërcënim i fortë në një kohë që Rusia ka vrarë dhe plagosur shumë ukrainas që nga shkurti i këtij viti me fillimin e luftës, Rusi-Ukrainë.

Moska gjithashtu ka fajësuar Britaninë për nxitjen e veprimit perëndimor kundër Kremlinit.

Komandanti ushtarak, Andrey Gurulev tha se kërcënimet perëndimore ndaj referendumeve të planifikuara për bashkimin me Rusinë në zonat e pushtuara të Ukrainës duhet të shihen si një vijë e kuqe e rrezikshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat