Tërmet i fortë në Kretë, sa ishte magnituda

Evropë

Tërmet i fortë në Kretë, sa ishte magnituda

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 07:32
Foto ilustrim

Një tërmet me magnitudë 5 të shkallës Rihter ka ndodhur pak pas orës 7 të mëngjesit me epiqendër në një zonë detare 74 km në jug të ishullit Chrysi në Lasithi, Kretë.

Tërmeti ka ndodhur në orën 7:04 të mëngjesit të së dielës.  

Thuhet ka pasur një thellësi fokale prej 8.1 km.

Lëkundjet janë ndjerë kryesisht në Lasith dhe në zonat jugore të Heraklionit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat