Putin: “Situata në territore të reja do të stabilizohet”

Evropë

Putin: “Situata në territore të reja do të stabilizohet”

Nga: A.SH Më: 6 tetor 2022 Në ora: 22:01
Vladimir Putin

Presidenti rus Vladimir Putin tha të mërkurën se situata në katër "territoret e reja" në Moskë do të "stabilizohet" pas referendumeve, përcjell Bota sot.

Zoti Putin nënshkroi zyrtarisht dje ligje që njohin Luhansk, Donetsk, Kherson dhe Zaporizhzhia si pjesë të Federatës Ruse.

Pretendimi i Rusisë është hedhur poshtë gjerësisht, me Perëndimin që i përshkruan referendumet si një "mashtrim".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat