Ndodh çudia në Turqi, qeni vret pronarin me armë zjarri

Evropë

Ndodh çudia në Turqi, qeni vret pronarin me armë zjarri

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 12:50
Ozgur Gevrekoglu

Gjuetari turk, Ozgur Gevrekoglu, u vra nga qeni i tij kur po gjuante me miqtë e tij në Rrafshnaltën Kizlan në provincën Samsuntas gjatë fundjavës së Falënderimeve. Ndërsa udhëtimi i gjuetisë shkoi pa probleme në fillim, fataliteti ndodhi teksa gjahtari po bënte çantat për t’u larguar.

Gevrekoglu dyshohet se shkoi për të futur qenin e tij në bagazhin e makinës kur putra e tij preku aksidentalisht këmbëzën e armës së mbushur që kishte lënë pas, duke shkaktuar vdekjen e tij. 32-vjeçari u dërgua me urgjencë në Spitalin Shtetëror Alacam, por u konstatua i vdekur pas mbërritjes. Trupi i tij më vonë u dërgua në kryeqytetin e shtetit Samsuda, ndërsa një hetim për detajet e vdekjes së tij është duke u zhvilluar.

32-vjeçari ndërroi kishte vetëm 10 ditë që ishte bërë baba. Disa media turke pretendojnë se Gevrekoglu u vra dhe justifikimi i qenit ishte vetëm një mbulim, raportoi Neë York Post.

Megjithatë, deri më tani, hetuesit nuk kanë gjetur prova për aktivitet kriminal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat