5 të vrarë nga sulmet ruse në Donetsk

Evropë

5 të vrarë nga sulmet ruse në Donetsk

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 08:41
Donetsk

Të paktën pesë civilë janë vrarë në sulmet ruse në rajonin Donetsk të Ukrainës lindore të martën, sipas një zyrtari ushtarak ukrainas.

Në një deklaratë të mërkurën, Pavlo Kyrylenko, kreu i administratës ushtarake rajonale të Donetsk, tha se dy persona vdiqën në qytetin Bakhmut, dy të tjerë në Drobysheve dhe një në Lyman.

Gjithsej 15 të tjerë u plagosën, shtoi ai.

Disa nga luftimet më të ashpra në Ukrainën lindore po zhvillohen rreth Bakhmutit, i cili është rrethuar prej muajsh nga forcat ruse, shkruan CNN.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat