Lufta në Ukrainë/ Rritet numri i fëmijëve të vrarë e plagosur

Evropë

Lufta në Ukrainë/ Rritet numri i fëmijëve të vrarë e plagosur

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 10:19
Pamje nga lufta në Ukrainë

Rritet numri i fëmijëve ukrainas që janë vrarë që nga fillimi i luftës në 443 dhe më shumë se 852 janë plagosur, sipas Prokurorisë së Kievit.

Prokuroria tha se në mëngjesin e 3 dhjetorit, më shumë se 1295 fëmijë u plagosën në Ukrainë si rezultat i agresionit të armatosur nga Federata Ruse.

"Në mëngjesin e 3 dhjetorit, më shumë se 1295 fëmijë u plagosën në Ukrainë si rezultat i agresionit të armatosur nga Federata Ruse.

Sipas informacioneve zyrtare nga prokurorët për të mitur, 443 fëmijë u vranë dhe më shumë se 852 u plagosën”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat