​Në Gjermani, nxënëset u sulmuan me thikë teksa shkonin për në shkollë

Evropë

​Në Gjermani, nxënëset u sulmuan me thikë teksa shkonin për në shkollë

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 12:51
Foto ilustrim

Në qytetin Ilerkirchberg, në territorin e provincës Baden-Württemberg, mëngjesin e sotëm një burrë ka sulmuar me thikë dy nxënëse që po shkonin për në shkollë.

Sipas policisë, dy vajza të moshës 13 dhe 14-vjeç kanë pësuar lëndime të rënda dhe janë dërguar në spital.

Sulmuesi iku në një ndërtesë, e cila u rrethua menjëherë nga policia pasi u raportua për sulmin.

Oficerët e zbatimit të ligjit hynë në një ndërtesë banimi ku gjetën sulmuesin dhe dy persona të tjerë.

Për momentin nuk dihen motivet e sulmit dhe nëse vajzat e njihnin sulmuesin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat