Plagoset me thikë kryetari i opozitës

Evropë

Plagoset me thikë kryetari i opozitës

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 17:19
Öztürk Yılmaz

Öztürk Yılmaz, Kryetari i Partisë së Inovacionit në Turqi është plagosur me thikë.

Ngjarja ka ndodhur në selinë e Partisë Opozitare në Ankara.

Öztürk u godit me thikë nga një person që i shkoi në zyrë për ta takuar.

Öztürk, i cili mori dy plagë me thikë në këmbën e djathtë, u dërgua në spital.

Mediat turke raportojne se ai është në gjendje të mirë shëndetësore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat